Az illóolajok használata az életemben nagyon fontos szerepet játszanak, még ha az elején cask úgy az illat miatt használtam. Mostanra rájöttem, hogy nagyon sok jótékony hatással rendelkeznek. Nézzük meg, hogy milyen hatásai vannak, hogyan használjuk őket és miképpen hatnak a testünkre.
Hogyan, miért működnek az illóolajok?
Szaglószervünk különlegesnek minősíthető, hiszen az egyetlen olyan érzékszervünk, amely közvetlen kapcsolatban áll az úgynevezett limbikus rendszerrel, vagyis az agyunknak a fejlődéstörténeti sorrendben először kialakult részével.
Más-más illat társul emlékekhez, hangulatokhoz és érzelmekhez. Ha változik a hangulatunk, változik a testszagunk is. Különféle betegségeknek ugyancsak jellegzetes szaguk van, ezért a jó orvos és természetgyógyász ezt is figyelembe kell vegye.Az illóolajok nemcsak az illatukkal hatnak ránk, hanem a tüdőbe jutva felszívódnak, és a vérkeringésen keresztül is hatnak a szervezetre.
Hogyan használjuk az illóolajokat?
Az aromalámpát vagy az illatosító lámpát szinte mindenki ismeri. Az erősen párolgó illóolaj gőzének útjába semmi akadály nem állhat. Ügyeljünk arra, hogy a párolgó csészében mindig legyen víz, különben előfordulhat, hogy az olaj lángra lobban. Az elpárologtatandó olaj mennyisége függ a helység nagyságától és attól, hogy mennyire intenzív az illata.
A fürdés vagy a relaxálás közben is nyugodtan használhatjuk az olajakat. Alapelv, hogy megfelelő oldószert kell használnunk, hiszen az olaj a vízben nem oldódik. Keverhetjük például tejjel, tejszínnel, mézzel vagy folyékony szappannal, ami lehetőleg legyen szagtalan.
Milyen illóolajat, mire használjunk?
o Bőrnyugtatásra:kamillaolaj, levendulaolaj, szantálolaj, teafaolaj, jázminolaj
o Depresszió ellen: kamillaolaj, zsályaolaj, szantálolaj, rózsafaolaj
o Fájdalomcsillapításra:mandulaolaj, jojobaolaj, levendulaolaj, borsmentaolaj
o Légfrissítésre:levendulaolaj, citromolaj, majoránnaolaj, tömjénolaj, rózsafaolaj
o Immunerősítő:teafaolaj, rozmaringolaj, citromolaj, gyömbérolaj
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése